Jak na refinancování půjčky?

Nejste spokojeni se stávajícím úvěrem a tak jste se rozhodli k tomu, že provedete refinancování půjčky? Podívejme se společně na to, jak vše probíhá a co patří mezi kroky, které byste měli učinit. Začneme hned krokem prvním, který souvisí s tím, že si prohlédnete jednotlivé nabídky, které se této cesty týkají. Najít je můžete nejenom u bank, ale najdete je také u nebankovních společností. Vybírat byste měli nejenom podle výše úrokové sazby, ale třeba i podle toho, zda můžete získat peníze navíc, nebo zda vám může být změněný i splátkový kalendář. To jsou totiž zajímavé výhody, na které je dobré se také zaměřit.

O refinancování půjčky si požádáte snadno

Jakmile máte vybráno, je třeba podat si žádost. Jelikož žijeme v moderní době, není třeba se obávat toho, že by bylo nutné kamkoliv chodit. Žádost o refinancování půjčky totiž zvládnete velmi jednoduše, z pohodlí vašeho domova. A to přes internet. V žádosti vyplňujete jak informace o vás samotných, tak samozřejmě i informace o vaší aktuální půjčce. To vše je třeba k prvotnímu posouzení a k tomu, aby se vůbec rozhodlo, zda máte na danou možnost nárok, nebo nikoliv. A to i s ohledem na to, jak vysoký je váš stávající úrok a zda ho vůbec půjde snížit.

U půjčky i refinancování hypotéky se neobejdete bez smluv

Na mysli nyní nemáme nutně jenom novou smlouvu, kterou budete muset sepsat. Máme na mysli stávající smluvní dokumentaci, která je třeba proto, aby mohlo být refinancování hypotéky skutečně provedeno bez komplikací. Dané dokumenty si vyžádá každá banka a nebankovní společnost, aby mohla postoupit celou věc až do finální fáze. To vaše závazky u stávající společnosti nebo banky zaplatí a vám vytvoří závazek nový. Tedy vytvoří vám zcela novou půjčku, u které následně budete splácet tak, jak jste si to přáli a jak jste se s novým poskytovatelem domluvili.