Jak vypadá neúčelová hypotéka od UniCredit?

Hypotéky sice mohou patřit k úvěrům, kterými financujeme naše bydlení. Není to ale jediná varianta. Jak se můžeme přesvědčit, známá UniCredit nabídne také hypotéky neúčelové. Čím konkrétně se pyšní? Na úvod řekněme, že neúčelová hypotéka je spojena s možností využít získané peníze skutečně na cokoliv. Nejenom, že nejsme omezováni konkrétním účelem, ale také není třeba dokládat to, za co jsme dané peníze utratili. To vše vede k tomu, že můžeme na tento typ hypotéky pohlížet především jako na neúčelovou půjčku. Přesto se ale od ní samotné liší, a to hlavně tím, kolik peněz můžeme získat a jak vysoký bude úrok.

S jakou charakteristikou UniCredit přichází?

Podívejme se tedy na základní charakteristiku, kterou tato neúčelová, někdy též nazývaná jako americká hypotéka má. V tomto ohledu není problém získat sumu, která začíná na částce 200 000 korun českých a končí na hodnotě celých 10 milionů korun. Tato suma by také měla odpovídat sedmdesáti procentům odhadní ceny nemovitosti, kterou budeme ručit. S částkou souvisí i termín splatnosti. Zde si pro nás UniCredit připravila možnost splácet dané peníze po dobu až dvaceti let. Samozřejmostí je i varianta postupného čerpání, kdy na využití peněz budeme mít dobu celého jednoho měsíce.

I zajímavé výhody dokáže UniCredit Bank přinést

Základní charakteristiku známe a tak se podívejme také na několik výhod. Jednou z takových je možnost splácet jenom samotné úroky a poskytnutou částku začít plně hradit až následující měsíc ode dne, kdy byla hypotéka poskytnuta. Stejně tak nám UniCredit Bank nabídne možnost volby z hypotečních úrokových sazeb. Můžeme využít takzvanou Převratnou hypotéku s variabilní sazbou, stejně jako není problém si výši úroku také zafixovat. A to je možné na poměrně dlouhé období, které může odpovídat i lhůtě splatnosti. Může tedy odpovídat i době, která činí celých dvacet let.